fbpx

Įkrovimo stotelės. Kokios jos būna?

Elektromobilių įkrovimo stotelė – tai įranga, jungianti elektromobilį (EV) su elektros šaltiniu, kad būtų galima įkrauti elektromobilius, kaimynystėje esančias elektrines transporto priemones ir įkraunamus hibridus. Kai kuriose įkrovimo stotyse yra pažangių funkcijų, tokių kaip išmanusis matavimas, korinio ryšio galimybė ir tinklo ryšys, o kitos yra paprastesnės.

Įkrovimo stotelės taip pat vadinamos elektromobilių tiekimo įranga  ir jas savivaldybių automobilių stovėjimo aikštelėse teikia elektros komunalinės įmonės arba mažmeninės prekybos centruose privačios įmonės. Šiose stotyse yra specialios jungtys, atitinkančios įvairius elektros įkrovimo jungčių standartus.

Mokesčiai už naudojimąsi EV stotelėmis svyruoja nuo mėnesinių ar metinių fiksuotų tarifų iki už kWh iki valandinių tarifų. Įkrovimo stotelės gali būti nemokamos ir paprastai jas subsidijuoja vietos valdžia.

Skirtingi įkrovimo stotelių tipai užtikrina skirtingą įkrovimo greitį. 1 lygio įkrovimo stotys naudoja 120 voltų (V) kintamosios srovės (AC) kištuką ir reikalauja specialios grandinės, užtikrinančios maždaug 5 mylių atstumą kiekvieną įkrovimo valandą. 2 lygio stotys įkraunamos per 240 V kintamosios srovės kištuką, todėl reikia įrengti įkrovimo namuose arba viešą įkrovimo įrangą. 2 lygio stotys užtikrina 10–20 mylių atstumą kiekvieną įkrovimo valandą. 2 lygio įkrovikliai yra labiausiai paplitę ir įkraunami maždaug tokiu pačiu greičiu kaip ir namų sistema.

3 lygio įkrovikliai taip pat žinomi kaip nuolatinės srovės greitieji įkrovikliai. 3 lygis naudoja 480 V nuolatinės srovės (DC) kištuką. Jie apeina integruotą įkroviklį ir per specialų įkrovimo prievadą tiekia akumuliatoriui nuolatinę srovę. Nuolatinės srovės greitieji įkrovikliai užtikrina iki 40 mylių atstumą kas 10 įkrovimo minučių, tačiau nėra suderinami su visomis transporto priemonėmis. Be to, kai kurios tinkamos įkrovimo stotelės, tokios kaip „Tesla Supercharger“, yra skirtos žymiai didesniam įkrovimui.

Augant viešai prieinamų įkrovimo stotelių poreikiui, didėja įrangos, kuri palaiko greitesnį įkrovimą esant aukštesnei įtampai ir srovei, kurios šiuo metu nėra iš gyvenamųjų namų EV stotelių, poreikis. Visame pasaulyje elektrinių transporto priemonių tinklų skaičius didėja, kad būtų sukurta viešai prieinamų įkrovimo stotelių sistema, skirta elektromobiliams įkrauti. Vyriausybės, automobilių gamintojai ir įkrovimo infrastruktūros tiekėjai sudarė suklastotus susitarimus sukurti šiuos tinklus.