fbpx

Saulės energijos kaupikliai namams

Turint saulės elektrinę, verta turėti ir saulės energijos kaupiklius. Tai inovatyvus būdas sukaupti saulės energijos atsargų ir užtikrinti energijos tiekimo nepriklausomybę. Mūsų specialistai padės išsirinkti Jums tinkamiausias baterijas ir sumontuoti Jūsų namų ūkyje.

 Litsol specialistų komanda suprojektuos ir įrengs ne tik saulės elektrinę, bet ir kaupiklius (baterijas, akumuliatorius).

Kad savo pagaminta saulės energija galėtumėte naudotis nenutrūkstamai!

Investicinė grąža

Viskas iš vienų rankų

Patirtis ir kokybė

Kvalifikuota komanda

Kodėl verta turėti saulės energijos kaupiklius namams?

Kodėl verta turėti saulės energijos kaupiklius namams?

Paskutiniu metu labai populiarėja saulės elektrinės namams, kai elektros vartotojai patys pasigamina dalį arba visą suvartojamą elektros energiją. Įsirengus saulės elektrinę, bet neturint energijos kaupiklio, pagamintą energijos perteklių galima atiduoti į elektros tinklus, o pritrūkus energijos tenką ją pirkti iš tinklų, tarkim naktį arba debesuotomis dienomis. Bet jei turite įsirengę akumuliatorius, tuomet perteklių galite kaupti juose, o prireikus naudotis savo anksčiau pagaminta ir sukaupta energija. Taip galite turėti nenutrūkstamą savo pagamintos energijos tiekimą ir tuo metu, kai saulė nešviečia. Energijos kaupikliai leis sumažinti priklausomybę nuo elektros tinklų kainų pokyčių ar net užtikrinti elektros tiekimą, dingus elektrai, kai atsiranda tinklo trikdžių.

Kam reikalingas hibridinis inverteris?

Kad savo saulės elektrinės pagamintą energiją galėtumėte kaupti, ne mažiau svarbu, kad būtų tinkamai parinktas hibridinis inverteris. Nuo jo priklauso kaupimo ir sukauptos energijos pasiėmimo iš kaupiklio (akumuliatoriaus) galimybės. Jei saulės elektrinę įsirengėte anksčiau, ir neplanavote įsirengti kaupiklio, greičiausiai pas jus sumontuotas inverteris nėra hibridinis ir neturi galimybės prijungti kaupiklius. Tokiu atveju įsigyjant kaupiklius reikėtų įsigyti ir naują (hibridinį) inverterį. Hibridiniai inverteriai yra inovatyvūs įrenginiai, kurie gali tiekti elektros energiją iš saulės modulių ir iš baterijų pasirinktinai. Jie leidžia ne tik generuoti, bet ir saugoti elektrą kaupiklyje (baterijose) ir vėliau ją vartoti. Planuojant įsirengti energijos kaupiklius, didelę dalį dėmesio reikėtų skirti hibridinio inverterio tinkamam pasirinkimui, nes nuo jo priklausys kokias baterijas bus galima prijungti ir kokias funkcijas jūsų energijos kaupimo sistema galės atlikti.

Pasinaudokite APVA parama kaupikliams įsirengti

Jau 2025 m. kovo pabaigoje startuoja parama kaupikliams įsirengti fiziniams asmenims. Bus finansuojami jau įrengti kaupikliai, kuriems įrengti patirtos išlaidos nuo 2025m. sausio 7 dienos. Mūsų įmonės specialistai padės Jums visu paramos gavimo keliu – nuo paraiškos užpildymo iki tinkamų dokumentų pateikimo APVA.

Kokie būna energijos kaupikliai?

Kokie būna energijos kaupikliai?

Aptarsime tik plačiausiai naudojamus energijos kaupiklius.

Ličio jonų baterijos – šiuo metu populiariausias pasirinkimas dėl didelio efektyvumo, ilgo tarnavimo laiko ir sąlyginai nedidelio svorio (jos sveria mažiau nei nikelio-kadmio ar švino rūgšties akumuliatoriai). Jų technologija palengvina greitą jonų srautą, todėl šio tipo baterijos pasižymi greitu įkrovimu bei mažu savaiminiu išsikrovimu. Nepaisant aukštesnės pradinės kainos, ličio jonų baterijos puikiai atsiperka ilgesnėje perspektyvoje.

Ličio geležies fosfato baterijos yra saugiausios iš visų ličio jonų baterijų tipų. Naudojant pagal gamintojo nurodymus, jie atsparūs korozijai, nekenkia aplinkai, nesukelia ugnies ar sprogimo pavojaus.  Šie ličio geležies fosfato akumuliatoriai gali būti eksploatuojami plačiame aplinkos temperatūros diapazone, turi didelį ciklų skaičių (yra ilgaamžiai), mažą vidinę varžą ir aukštą naudingumo koeficientą. 

Švino rūgšties baterijos – tai senesnės technologijos baterijos, jos turi trumpesnį tarnavimo laiką ir mažesnį efektyvumą. Šis baterijų tipas dar vadinamas rūgštiniais akumuliatoriais. Jos plačiai naudojamos automobiliuose kaip akumuliatoriai  – tiek starteriams, tiek kaip pagrindinis elektromobilio energijos šaltinis. Skiriasi tik jų gamybinė technologija – elektromobilių akumuliatoriai yra gilaus ciklo, – turi mažiau, bet storesnes plokšteles, o starteriams naudojamos baterijos turi daug plonų plokštelių ir gali teikti didelę srovę trumpą laiką. Švino rūgšties baterijų talpa priklauso nuo įkrovimo ir iškrovimo greičio – lėtas įkrovimas ir iškrovimas didina talpą.

Srautinės baterijos – tai naujos technologijos baterijos, pasižyminčios ilgaamžiškumu ir didesniu saugumu, tačiau kol kas yra brangesnės už tradicinius variantus. Tai vanadžio srauto baterijos, cinko-bromo srauto baterijos, organinės srovės baterijos. Kolkas šios baterijos naudojamos tinklo masto energijos kaupimui, mikrotinklams ar atsarginei galiai. Ši technologija dar reikalauja daugiau mokslinių tyrimų, kad plačiau išnaudoti jos galimybes.

Kokie kaupiklių parametrai?

Renkantis energijos kaupiklį savo namams, pirmiausia atkreipiame dėmesį į kaupiklio talpą ir galią. Talpa yra vienas pagrindinių parametrų, naudojamų palyginant kaupiklius tarpusavyje, ir žymimas kWh. Reikalingą talpą galite pasiskaičiuoti peržiūrėję savo energijos vartojimą. Kaupiklio galia taipogi labai svarbus parametras, jis lemia įkrovimo ir iškrovimo greitį. Lietuvoje APVA teikia paramas už iki 15 kWh talpos ir mažesnės kaip 10 kW galios kaupiklių talpas.

Baterijų talpa ir galia – ne vieninteliai parametrai, apibūdinantys kaupiklius. Dar labai svarbu baterijų iškrovos gylis bei panaudojamos energijos kiekis. Baterijų iškrovos gylis nurodo faktinį energijos kiekį, kuriuo, kaupiant baterijose, galima disponuoti (naudoti arba atiduoti į tinklą).  Skirtinga baterijų cheminė sudėtis nulemia skirtingas baterijų savybes, taigi ženkliai skiriasi baterijų efektyvumas, ilgaamžiškumas, ir, be abejo,  atsiperkamumas.

Šiuo metu populiariausias sprendimas energijos kaupimui namams yra ličio jonų arba ličio geležies fosfato baterijos. Šio tipo baterijos ne tik efektyviausios energijos kaupiklio namuose atveju, bet ir tinkamos APVA finansavimui gauti. 

Svarbu paminėti, kad ne visi kaupikliai gali veikti “salos” (off grid) rėžimu, kuomet gali užtikrinti energijos tiekimą iš kaupiklio net dingus įtampai tinkle. Jei reikalinga turėti šią funkciją, būtina rinktis kaupiklį, galintį tai atlikti. Priešingu atveju, dingus įtampai iš elektros tinklų, pasinaudoti savo sukaupta energija iš kaupiklio negalėsite.

Gaukite pasiūlymą

Susisiekite su mumis ir pateiksime Jums tinkamiausią pasiūlymą!

    Dėkojame, Jūsų žinutė nusiųsta.
    Netrukus susisieksime!

    Uždaryti

    Atlikti darbai​