fbpx

Saulės elektrinė. Kas tai?

Saulės energija yra nesibaigiantis resursas esantis gamtoje, kurį galima panaudoti kaip nuosavą elektros energijos šaltinį ir pasirūpinti energija ateičiai.  Saulės energija galime vadinti ir žaliąja energija, tai draugiškas būdas gamtai išgaunant elektros energiją.

 Šiuolaikiškam ir inovatyviam vartotojui tai yra idealus sprendimas tapti nepriklausomu elektros energijos gamybininku.  Saulės elektrines dažniausiai siejame su ekologija, tačiau saulės jėgainės yra svarbios ir ekonomiškai – gamina pigesnę, tačiau kokybišką elektrą, kuri yra būtina patenkinti mūsų kasdienius gyvenimo poreikius. Saulės elektrinė tai investicija į žaliąją energiją. Keičiantis elektros kainoms, saulės jėgainės tampa populiari, saugi investicija, kuri yra prieinama beveik visiems namų ūkiams. Jau nuo pirmos elektros sąskaitos klientai pajunta saulės elektrinės finansinę naudą, o APVA parama padės susigrąžinti iki 30 proc., investicijų.

Dažniausiai saulės elektrines Lietuvos gyventojai įsirengia ant gyvenamųjų namų stogų, tačiau yra galimybė įsirengti elektrinę ir užmiesčio sodyboje ar ant pagalbinių pastatų (reikia būti abiejų objektų savininkas), elektrinė ant pastatų ne tik padės sutaupyti už elektros energiją, bet ir pakels objekto rinkos vertę ir nėra skirtumo ar stogas yra šlaitinis ar plokščias. Saulės elektrinę siūlome įsirengti į pietinę, pietrytinę, pietvakarinę, rytinę ir vakarinę, jeigu tokios galimybės, tuomet siūlytume pasvarstyti apie antžeminę elektrinę turint laisvą sklypo plotą.

Saulės elektrinės priežiūra labai minimali, tvarkingai, saugiai įrengta saulės jėgainė reikalauja nedaug priežiūros. Gyvenant dulkėtoje vietoje rekomenduojame pagal poreikį nuplauti saulės modulius tokios pačios temperatūros nedidelės srovės vandeniu. Priklausant pagal poreikį, bet siūlome prižiūrėti augmeniją, kad nesudarytų šeešėlių saulės moduliams, tokiu atveju apkarpyti augmeniją.

Įsirengę saulės elektrinę sumažinsite gaunamas s1skaitas už elektros energiją, bei perkant elektrinę su paramą atsipirkimo laikas sumažėja iki 5-7 metų. Visą atsipirkimo laikotarpį galios elektrinės komponentų garantija, saulės moduliams suteikiama garantija nuo 10 iki 25 metų garantija, priklauso nuo gamintojo, inverteriam dažniausiai suteikiama 10 metų garantija, o konstruktyvo dalims taip pat 10 metų garantiją. Neabejojame, kad saulės elektrinė tarnaus ilgai, saulės jėgainių ilgaamžiškumas jau yra išbandytas kitose pasaulio šalyse, kurios jau naudoja žaliąją energiją daugiau kaip 35 metus.